Maistros Studios στο Γαλαξείδι | Ενοικιαζόμενα Διαμερίσματα Γαλαξίδι | Ξενοδοχεία στο Γαλαξίδι |
Πως θα φτάσετε
Όσοι θέλετε να φτάσετε στο Γαλαξίδι από την Βόρεια Ελλάδα, ακολουθείτε την Εθνική Οδό Θεσσαλονίκης – Λαμίας. Μετά τις Θερμοπύλες, στο 200ο χιλιόμετρο, υπάρχει διασταύρωση που πρέπει να ακολουθήσετε τον οδικό άξονα προς Άμφισσα - Ναύπακτο – Αντίρριο.
Από την Αθήνα, μέσω της Εθνικής οδού Αθηνών – Λαμίας. Στρίβουμε στον κόμβο του Κάστρου για Ορχομενό – Λιβαδιά κατόπιν Αράχωβα – Δελφούς και μετά Ιτέα – Γαλαξείδι.
Από την Δυτική Ελλάδα, ακολουθείτε το δρόμο Ναύπακτος - Ιτέα - Γαλαξίδι. Μέσω της ζεύξης Ρίου – Αντιρίου, καταλήγετε στη Ναύπακτο, όσοι έρχεστε από Πελοπόννησο. Επίσης, υπάρχει σύνδεση και με ferry boat από το λιμάνι του Αιγίου που σας μεταφέρει στον Άγιο Νικόλαο.